Ostatnio dodane
recent

[KSIĄŻKI] JO NESBO, CZŁOWIEK NIETOPERZ 🦇

Hejka!🤩 Do tej książki wracałam wiele razy a zaczęłam czytać ją w zeszłym roku! Pierwszy raz w życiu zdarzyło się, że nie mogłam przebrnąć przez treść i nie dlatego, że była tak ciężka.
Czemu nie kupiła mnie pierwsza część cyklu z Harrym Hole?


Norweski policjant Harry Hole ma za zadanie wyjaśnić sprawę zabójstwa swojej rodaczki w Sydney, która być może jest ofiarą seryjnego mordercy. Współpracuje z miejscowym funkcjonariuszem - Aborygenem imieniem Andrew, z którym poznaje dzielnicę domów publicznych, podejrzanych lokali, w których to handluje się narkotykami. Spaceruje mrocznymi ulicami pełnych dewiantów, zagląda do świata cyrku i boksu.

Kryminał dobrze napisany, wielowątkowy ale przegadany, gdyż ilość dialogów i opisów miejsc przyprawia o ból głowy! Ciężko było przez ten natłok rozmów i opisów przebrnąć, nie wspominając o czerpaniu przyjemności z samej fabuły. Dodatkowo, jest tu sporo bezsensownych wydarzeń, które nie mają wpływu w ogóle na fabułę... To, co najbardziej zachwyca to wątki związane z samą Australią, opowieści, legendy które sprawiają, że czujemy się jakbyśmy tam byli. Świat kraju kangurów jest pokazany wręcz namacalnie i wyczuwa się zachwyt autora nad tym miejscem.
Sama sprawa morderstwa wydaje się być na drugim planie i choć jest to kryminał z krwi i kości, są w nim zwroty akcji to nie porwał mnie na tyle abym sięgnęła zaraz po następną część.

 Sięgając po kultowego Nesbo oczekiwałam czegoś, co wywali mnie z kapci, sprawi że będę długo myśleć a jedyne czego pragnęłam to jak najszybciej skończyć tę pozycję.
Na dzień dzisiejszy robię długą przerwę od przygód Harrego, chociaż nie wykluczone, że przeczytam wszystkie części, gdyż świat Australii oczami autora mnie mega zachwycił!

Wybrałabyś się w podróż do kraju kangurów?
Pat Sprada

Pat Sprada

1 komentarz:

  1. Ojoj kochana a tez myslalam ze Nesbo wyrywa z butow. Jeste,m ciekawa mimo wszystko tych opisow Australii <3

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.